رویداد های خبری - فصلنامه حسابرس (شهریور ماه 1386)

رئیس جمهوری، دانش جعفری را مسئول تشکیل کارگروه تحول در صنعت بیمه کرد

 

رئیس‌جمهوری با صدور حکمی، وزیر امور اقتصادی و دارایی را به‌عنوان مسئول تشکیل کارگروه «برنامه تحول در صنعت بیمه کشور»، متشکل از رئیس کل بیمه مرکزی ایران و مدیران عامل بیمه‌های دولتی و خصوصی، تعیین کرد.

 

محمود احمدی‌نژاد در این حکم که در همایش بیمه و اقتصاد ملی در سالن همایشهای رازی قرائت شد، ضمن برشمردن 10 محور اصلی برای ایجاد تحول در صنعت بیمه، عملکرد این بخش در پیشرفت و بهبود وضعیت اقتصادی مردم را مهم و تعیین‌کننده خواند.

 

همایش بیمه و اقتصاد ملی روز یکشنبه 18 شهریورماه با حضور مدیران و کارشناسان صنعت بیمه و مسئولان اقتصادی در مرکز همایشهای رازی برگزار شد.

در این همایش یکروزه کارگروههای بیمه‌های صنعت و معدن، حمل و نقل و انرژی، بیمه‌های پول و سرمایه، بیمه خانواده،بیمه‌های اتکایی، بیمه‌های خدمات، و بیمه‌های کشاورزی موارد مختلف بیمه را بررسی کردند.

۱۳۸۶/۰۶/۲۴

 

آرشیو اطلاعاتی و آماری شرکتهای پذیرفته شده در بورس

 

آرشیو اطلاعاتی و آماری شرکتهای پذیرفته شده در بورس اوارق بهادار در سال 85 از سوی شرکت اطلاع‌رسانی بورس تهران منتشر شد.

 

این آرشیو تصویری با قابلیت جستجوی پیشرفته و هدف گسترش اطلاع‌رسانی در بازار سرمایه و اعتلای فرهنگ سهامداری و ارائه اطلاعات مالی شرکت‌های پذیرفته شده در بورس گردآوری شده است.

آرشیو اطلاعاتی و آماری نیمه اول و دوم سال 85 شرکتهای پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران در دو حلقه دی­وی­دی (DVD) تهیه شده و قابل بهره‌برداری برای تمام فعالان بازار سرمایه است.

علاقه‌مندان برای دریافت این آرشیو اطلاعاتی می‌توانند به شرکت اطلاع‌رسانی بورس تهران واقع در طبقه دهم سازمان بورس و اوراق بهادار مراجعه کنند.

۱۳۸۶/۰۶/۲۴

 

مدیر عامل شرکت سهامی بیمه ایران منصوب شد

 

با تصویب مجمع عمومی شرکت سهامی بیمه ایران و طی حکمی از سوی وزیر امور اقتصادی و دارایی جواد سهامیان مقدم به عنوان مدیر عامل بیمه ایران منصوب شد.

 

سهامیان مقدم پیش از این و با حکم دکتر داود دانش­جعفری عنوان سرپرستی شرکت بیمه ایران را عهده‌دار بود که با تصویب مجمع عمومی و به دنبال صدور حکم وزیر امور اقتصادی و دارایی به این سمت منصوب و مشغول به کار شد.

۱۳۸۶/۰۶/۲۴

 

رئیس جمهور دستور بررسی حذف 3 صفر از پول ملی را صادر کرد

 

عضو ناظر شورای سابق پول و اعتبار گفت:"رئیس جمهوری دستور بررسی حذف 3 صفر از پول ملی را در بخشهای تخصصی بانک مرکزی صادر کرد."

 

غلامرضا مصباحی مقدم اظهار داشت:"هم‌اکنون درشت­ترین اسکناس در کشور 5هزار تومانی است و تا چندی قبل درشت‌ترین پول 2هزار تومانی بود. اسکناس هزار تومانی سال 1351 منتشر شده است و قدرت خرید این پول معادل 128هزار تومان امروز است. یک پوند انگلیس حدود 2هزار تومان ایران و یک دلار آمریکا حدود هزار تومان ما است."

مصباحی این وضعیت را ناشی از کاهش ارزش پول طی دهه‌های اخیر ذکر کرد و توضیح داد:"این افت مشکلاتی را به لحاظ عینی وذهنی پدید آورده است."

۱۳۸۶/۰۶/۲۴

 

معافیت صاحبان خیر شرکتها و صنایع از پرداخت هزینه مالیات

 

صاحبان صنایع و انبوه سازان در صورت شرکت در طرح «سهم مهر» از معافیت مالیاتی برخوردار می­شوند.

 

دکتر بلوچی با بیان این که قصد داریم این طرح را درطول سال اجرایی کنیم، درباره طرح «سهم مهر» گفت:"بر اساس این طرح چنانچه صاحبان شرکتها و صنایع، انبوه سازان و غیره، درصدی از فروش محصولات خود را با نیت خیرخواهانه به سازمان بهزیستی جهت کمک به مددجویان تحت پوشش این سازمان اهدا کنند، با دریافت رسید مشارکت، رقم پرداختی آنها به عنوان هزینه مالیاتی محسوب می‌شود و آنها از پرداخت این هزینه معاف می‌شوند."

 

دکتر بلوچی با اشاره به این که این طرح از ماه مبارک رمضان شروع می‌شود، اظهار کرد:"دفتر مشارکتهای مردمی سازمان بهزیستی کشور آماده همکاری با خیران در این زمینه است."

۱۳۸۶/۰۶/۲۴

 

عدم معافیت مالیاتی برای صادرات فراورده های پتروشیمی

 

معافیت مالیاتی ناشی از صادرات فراورده های پتروشیمی، قیر، روغن موتور و نظایر آن لغو شد.

 

در نامه وزیر اقتصاد و سازمان مالیاتی کشور آمده است:"فراورده های پتروشیمی، قیر، روغن موتور و نظایر آن از جمله کالاهای نفتی محسوب شده و مشمول معافیت برای صادرات کالاهای غیرنفتی موضوع بند «د» ماده 33 قانون برنامه چهارم توسعه نیست."

۱۳۸۶/۰۶/۲۴

 

منبع: فصلنامه حسابرس

 


دسته ها :
شنبه سی یکم 6 1386
X